четвер, 9 листопада 2017 р.

Сьогодні День української писемності і мови


Цього року День української писемності та мови на офіційному рівні святкують 20-й раз. Ще у 1997-ому він був встановлений Президентом України Леонідом Кучмою.
Дата 9 листопада була обрана невипадково. Свято писемності та мови приурочене до дня пам’яті Нестора Літописця, автора «Повісті минулих літ». Цей літопис – перша пам’ятка у Київській Русі, в якій відображена історія держави та показано її розвиток на тлі світових подій. Нестор був ченцем Києво-Печерської лаври, а також одним із учнів Кирила та Мефодія – творців слов’янського письма.
Сьогодні, як і щороку, відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності, який звучав у ефірі Українського радіо з 11:30. Традиційно у ньому взяли участь перші особи держави, вчені, діячі культури, а також студенти. Кожен міг перевірити свої знання орфографії, пунктуації та інших правил української мови.
Свято «День української писемності та мови 2017» дуже важливе для українців, оскільки мова – це щось більше, ніж спадщина предків. У ній душа нашого народу та багатовікова історія.
Книжкова виставка до Дня української писемності і мови в бібліотеці Запорізької школи-інтернату "Козацький ліцей"Немає коментарів:

Дописати коментар